Araç Altı Görüntüleme Sistemleri

Araç Altı Kontrol Sistemleri ve Kullanım Alanları

Araç altı kontrol sistemleri güvenlik protokolü yüksek alanlarda, kamu kuruluşlarında ve alışveriş merkezi otoparkı girişleri gibi yoğun alanlarda kullanılan teknolojilerdir. Özellikle terör saldırısı riskinin ve güvenlik zaafının yüksek olduğu alanlarda kullanılan araç altı görüntüleme sistemleri, kamu güvenliğinin sağlanması kapsamında oldukça önemli bir seçenektir. Araçların altında ateşli silah ya da bomba gibi patlayıcı maddelerin tespit edilmesine olanak veren sistem, Akis güvenlik altyapısı ile de kolaylıkla entegre edilebilir.

Araç Altı Kontrol Sistemleri Nasıl Çalışır?

Araç altı kontrol sistemleri, diğer güvenlik sistemi uygulamalarından olan güvenlik kamerası sistemi ile oldukça benzer bir işleyişe sahiptir.Kullanılan sensör ve kameralar yardımı ile araç altının izlenmesine olanak veren sistem, elde edilen görüntüleri bilgisayara gönderir. Görüntüyü işleyerek anlamlandıran bilgisayar, yabancı madde olması durumunda uyarı vererek diğer güvenlik bileşenlerinin en hızlı şekilde aktive edilmesine olanak verir. Güvenlik görevlileri aksiyon alarak duruma müdahale eder. Daha da riskli bir durum olması halinde kolluk kuvvetlerine otomatik çağrı gönderimi gibi işlemler de gerçekleşir. Tüm bunların yanı sıra, plaka izlencesine de olanak veren sistem, elde ettiği plaka bilgilerini veri tabanındakilerle karşılaştırarak çalıntı tespiti yapması durumunda da uyarı verecektir. Bu sayede terör saldırısı gibi risklerin daha önceden saptanmasını sağlayarak erken önlem alınmasını sağlayacaktır.

Araç Altı Güvenlik Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Araç altı güvenlik detektörleri çok amaçlı kullanım amaçlarına sahip olan teknolojiler arasında yer alırlar. Sadece askeri amaçlarla olmamakla birlikte kamu güvenliğinin sağlanmasında da büyük fayda sağlayan araç altı güvenlik sistemleri alışveriş merkezleri, kabalık otopark girişleri ve benzeri alanlarda yaygınlıkla kullanılır Bunun yanı sıra araç altı güvenlik ekipmanları otogar ve havalimanı gibi stratejik lokasyonlar şehir giriş çıkışlarının güvenliğinin sağlanmasına da yardımcı olur.

Araç Altı Güvenlik Sistemi Entegrasyon ve Kullanım Opsiyonları

Araç altı güvenlik sistemleri diğer güvenlik sistemleriyle entegre kullanım seçenekleriyle zenginleştirilmiş donanım ve teknolojilere sahip olan ürünlerdir. Kullanılan alanlarda güvenlik çemberini sağlamlaştıran araç altı güvenlik sistemleri, istenilen alanlarda giriş çıkışlar üzerinde tam kontrol kurulmasına olanak verir.

Akis Güvenlik Sistemleri ile araç altı görüntüleme sistemi projelerinizde çözüm yollarımızı öğrenmek ve bilgi almak için bize ulaşın.

İlgili Aramalar; Araç altı görüntüleme, araç altı, araç altı güvenlik sistemi , araç altı kontrol sistemi , arac kontrol, arac , road blocker , bariyer sistemleri , bariyer , güvenlik önlemleri, guvenlik , guvenlik sistemleri, arac altı sistemleri, akis guvenlik sistemleri

 

Macun mah. 177 cad. Timko 2 İşyerleri Sitesi no: 19 I-1 Yenimahalle/ Ankara

Gündem

Akis Elektronik Güvenlik güncellemelerinden haberdar olmak için bize ulaşın.

    Macun mah. 177 cad. Timko 2 İşyerleri Sitesi no: 19 L-1 Yenimahalle/ Ankara

    Çalışma Saatleri:

    Pzt – Cts: 08:00 – 18:30 

    Tüm Hakları Saklıdır.

    Call Now Button