Turnike Sistemleri Nedir?

Turnike sistemleri, belirli bir alan ve ortam özelinde yapılan giriş-çıkış faaliyetlerini kontrol altına almak, asli görevi görsel caydırıcılık ve kontrol algısı yaratmak olan ve yapı güvenlik otomasyonlarında önemli bir tamamlayıcı ürün görevi gören elektromekanik makinelerdir.

Günümüz dünyasında güvenlik çözümleri bir lüks olmaktan çıkıp, hayatın her alanında gerekli ve önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir.Turnikeler, elektronik güvenlik çözümlerinin bir parçası olup diğer sistemlerle tamamlayıcı ürün olarak yer almıştır. Her türlü bina otomasyon ve yapı güvenlik sistemiyle entegre çalışabilen turnikeler, bu zincirin en kritik noktalarından birinde görev almaktadır.

Ortamda bulunan bir kart okuyucuya bağlı olan turnikeler, ortamın ihtiyacına göre farklılaşabilir.  Genel olarak 3 farklı turnike yapısı vardır.

Tripod Turnikeler: Hepimizin turnike dendiği zaman aklına gelen ve en yalın şekilde tasarlanan Tripod Turnikeler caydırıcı bir izlenim bırakırken, genellikle tesis içi alanlarda tercih edilmektedir.

Hız Turnikeler: Döner veya geri çekilebilir camların yer aldığı bu turnikeler “sıfır temas olması” nedeniyle günümüzde en çok tercih edilen sistemlerdendir. Çok daha şık ve yenilikçi olan bu ürünler tesis içlerinde ve mekân girişlerinde tercih edilirler.

Tam Boy Turnikeler: Yüksek güvenlik sağlayan bu ürünler oldukça sağlam turnikelerdir. Genellikle giriş lobilerinde veya stadyumlar gibi mekânların girişlerinde bulunur.

 Plaka Tanıma ve HGS Sistemleri; oldukça yaygın kullanımı olan bu sistemler neredeyse bütün büyük ve kalabalık yapıların girişlerinde bulunur. Güvenlik ve kontrol için hızlı ve etkili çözüm sunan Plaka Tanıma ve HGS Sistemleri güvenlik dışında sayım ve istatistik gibi veriler için de katkı sağlayabilir.

Bina Otomasyonları ve elektronik güvenlik sistemlerinin önemli bir tamamlayıcı ürünü olan turnikelerin ilerleyen dönemde daha da yaygınlaşacağını ve hayatımızı kolaylaştıracak çözümleri sunacağını ifade edebiliriz.Bu nedenle Akis Güvenlik Sistemleri Turnike Geçiş Sistemlerinde hizmetlerini genişletmeye ve kendini geliştirmeye devam etmektedir.Her türlü Turnike Geçiş Sistemleri sorununuz ve talebiniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Macun mah. 177 cad. Timko 2 İşyerleri Sitesi no: 19 I-1 Yenimahalle/ Ankara

Gündem

Akis Elektronik Güvenlik güncellemelerinden haberdar olmak için bize ulaşın.

    Macun mah. 177 cad. Timko 2 İşyerleri Sitesi no: 19 L-1 Yenimahalle/ Ankara

    Çalışma Saatleri:

    Pzt – Cts: 08:00 – 18:30 

    Tüm Hakları Saklıdır.

    Call Now Button